%100 Doğal, %100 Lezzetli

Sağlıklı beslenmeye kafayı takmış ve bunu yaşam biçimim haline getirmeye çalışmış olduğumdan geçtiğimiz hafta Cerrino ile tanıştım. Cerrino tamamı yani inanması zor ama %100 oranında doğal, katkısız ürünler üreten harika bir marka. Kendilerini %100 Doğal Katkısız Vegan Deneyimler olarak tarif ediyorlar ve işlerinde çok başarılılar. Biz tanıştığımızda bana fındık ezmesini önerdiler ve iyikide öyle yapmışlar. Fındık ezmesine bayılıyorum. Ancak katkı maddesi içerenler hem kremamsı oluyor, hemde fazla kalorili oluyor. Bu yüzden ne kadar yemek istesemde yılda bir kere yiyordum gibi bir durumumuz vardı. Fındık tadını sonuna kadar hissedebiliyorsunuz. Katkısız olduğundan sizi şeker komasına sokmuyor ve ‘off içim bayıldı’ dedirtmeden bir lezzet şöleni yaşatıyor. Markanın ürünleri içinde bulunan aspir tohumu yağı en mucizevi olanlardan biri diyebiliriz. Aspir tohumu B1, B2,B3 vitaminlerini içeriyor. Bunun yanında lif kaynağı olduğundan eğer bağırsak problemi çekiyorsanız sizin için harika bir çözüm olabilir.

Bence özellikle annelerin favorisi olabilecek bir diğer ürün ise fıstık ezmesi. Yine doğal olduğundan çocuklarınıza gönül rahatlığı ile yedirebilirsiniz. Özellikle sabah kahvaltıda hem tatlı enerji verici hem tok tutucu, hemde besleyici bir öğün sağlamış olursunuz. Ara öğünler, farklı tatlarda yağlar ve baştan çıkaran tatlı lezzetlerden fındık ve fıstık ezmesi ile önce ambalajındaki özenle, sonrada kapağın altındaki büyüleyici lezzeti ile, bir sağlıklı beslenme yolcusu olarak benden tam puan aldırlar. Mutlaka deneyin ve benimle deneyimlerinizi paylaşın. Fiyat konusunda instagramda paylaşım yaptığımda bana pahallı diyerek geri dönenler oldu. Bunun sebebi içersine katkı maddesi girmeden ürünlerin tamamen doğal olarak hazırlanması. Katkı maddesi girdiğinde bir fındık ezmesinde fındık oranı %65 iken, katkı maddesi girmeden hazırlanan fındık ezmesinin bir kavanozundaki fındık oranı %95’e çıkıyor. Bunu göz önünde bulundurun ve doğadan gelene hem saygı gösterin hemde doğadan geldiği şekilde size faydalı olmasına izin verin.

***Fotoğraf paylaşamama nedenimi sosyal medyadan duyurmuştum ancak sizler içinde açıklamak isterim. Deneyimlediğim ürünümü ne yazıkki düşürüp kırmış bulundum. Bir sonraki deneyimde mutlaka sizlerle fotoğraf paylaşacağım. Sevgiyle kalın…