Cildini Ne Kadar Seviyorsun?

Yaza doğru hepimizin derdi cilt bakımı olmuyor mu? Bronzlaşma aşkıyla yanıp tutuşmaya başladığımız ve sıcak günlere geri sayıma başladığımı bahar günlerinde, kendinizi şımartmanın en kolay ve güzel yolu cildinizi şımartmaktır. Cilt bakımı çok sıradan gibi düşünülse de cildinizin nemi korumak o kadar da sıradan değildir. Cildiniz ne kadar neme sahip olursa o kadar sağlıklı ve genç durur. Bu sebeple cildinizin nem dengesini korumalısınız. Bunu yaptığını söyleyen birçok marka, ürün reklamı gün içinde yüzlerce defa karşınıza çıkıyor. Peki gerçekten bu kadar çok para harcamaya gerek var mı? Bence hayır. Bu yüzden size baharda cilt bakımı için kullandığım ev tipi bakımlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle şehirli kadınların 5 dakika bir şey satın almaya bile vakit ayırmak istemediği kadar değerli zamanları varken bu yatmadan önce yenilenme tüyolarım hoşunuza gidecek.

Evde peelingle başlayalım. Haftada bir mutlaka cildinizi aydınlatmak ve yorgun görünümden kurtulmak için iki yemek kaşığı balın üzerine 4-5 damla limon damlatın. Yüzünüz biraz gerilecek ancak 15 dakika bekledikten sonra yıkayın. Yüzünüzdeki parlamayı hemen fark edeceksiniz.

maske

En vazgeçilmez bakım ürünüm ise, gül suyu. Yazın ve kışın mutlaka temiz cildinizi gül suyu ile silin. Kışın genellikle makyajımı temizledikten sonra ve sabah kalkınca pamukla hafifçe cildime masaj yaparak uyguluyorum. Yazın hem cildimdeki kan dolaşımı kendine gelsin, hem de tonik görevi görmesini istediğim gül suyum cildimi gergin ve genç tutsun diye donduruyorum. Buzlukta sadece gül suyu koymak için kullandığım bir buz kalıbım var. Her akşam yatmadan önce bir küp donmuş ve buz halini almış gül suyunu cildimde eriyene kadar masaj yaparak uyguluyorum.

70_otaci-gul-987_1

Sadece birkaç dakikanızı ayırarak cildinizi korumak ve gençleştirmek elinizde. Maskenizi ihmal etmeden her hafta yapın. Gül suyunu ise tonik olarak her sabah ve gece yatmadan uygulayın. Farkı 1. haftanın sonunda hissedeceksiniz.