Freyaterra Deri Çantalarda Hayat Buldu

logo.gif

‘Aşk ve güzelliğin dünyası’ Tuğba Uysal ve Gizem Erenay ile hayat buldu.

Freyaterra’nın tamamı el yapımı ve özel derilerden hazırlanan 2015 sonbahar – 2016 kış çanta koleksiyonu satışa çıktı. 2013 yılından bu güne yayın hayatını sürdüren freyaterra.com, satışa çıkan özel tasarlanmış niş parçalar ile sezonun en iddialı ve zarif koleksiyonunu sergilemeye hazırlanıyor.

Birçok farklı renkte deri ve tüy kullanımının yanında koleksiyonda çuval kumaşlarının dantel detaylarla süslenmesine şahit olabilirsiniz. Dantelin romantikliği, klasik derileri modern bir bakış açısı ile daha göz alıcı yapmayı başarıyor. Her an yanınızda olmasından keyif alacağınız, kaliteli ve özenle işlenmiş çantalarımızın, dikiş detayları ve sahip oldukları özgün çizgi zamansız bir moda akımının içinde olduğunuz hissini yaratacak. Clutchlar, bucket bagler, messenger çantalar, ipad ve laptop çantaları gibi birçok seçeneği koleksiyonda görmek mümkün. Derinin farklı halleri olarak nitelendirilebilecek olan koleksiyon kadınların olduğu kadar sofistike tarzıyla alışılmışın dışına çıkıyor.

Gizem Erenay ve Tuğba Uysal, Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü bitirdi. Okul sonrasında medya sektörü ve moda sektöründe geçen iş hayatları sonucunda kendi markalarını yaratma kararı aldılar. Viking mitolojisinde ‘aşk ve güzellik tanrıçası’ olan ‘Freya’, tasarımcılarımızın ilham kaynağı oldu ve 2015 yılı sonlarına doğru ‘Aşk ve güzelliğin dünyası’ olarak yayın yapan blog adresleri ‘Freyaterra’ adı altında hayat bularak yılın en iddialı çanta koleksiyonuna hayat verdi.

Hazırlanan koleksiyon gerçek derinin ulaşılabilir lüksler arasında yer almasını hedefliyor. Moda trendlerinin yakından takip edildiği koleksiyona aynı zamanda tasarımcıların kendi tarzlarını yansıtan dokunuşları da dikkat çekiyor. İki farklı tarza sahip tasarımcının bir arada çalışması sonucu hazırlanan koleksiyonun en gözde parçaları İstanbul’da Steigenberger Hotelde yapılan tanıtım satışından sonra 19 – 20 Aralık tarihlerinde Ankara Cermodern’de gerçekleştirilecek olan yılbaşı etkinliğinde Ankaralı moda severlerle buluşacak.

,