Gurme Gezgin ile Çiçek Akademesi’ndeydik

Toprağa dokunmak size ne kadar keyif verir? Bana oldukça fazla keyif veriyor. Eğer sıkı takipçimseniz çiçekler ile yaşadığım aşkı biliyorsunuzdur. Özellikle son dönemlerde terapi gibi gördüğüm bitkilerle uğraşma hobim sanırım hayatımı beklediğimden daha fazla pozitif olarak etkiliyor. Sizlerinde takip ettiğini düşündüğüm ve severek takip ettiğim ‘Gurme gezgin’ Serap hanımdan kazandığım harika bir hediye oldu bu hafta. Çiçek Atölyesi’nden keyifli mi keyifli bir workshop kazandım. Sevgili Gurme gezgin ve bir diğer blogger arkadaşımız Seda Hanım ile cumartesi günü bir araya geldik. Çiçek akademinin enerjisi yüksek ekibi Cumartesi sabahımıza renk kattı.

Keyifli bir sohbet eşliğinde hem birbirimizi hem de bitkileri tanıdık. Toprağın insanlar üzerindeki iyileştirici etkisini bir kez de işin uzmanlarından dinledik. İki buçuk saat gibi süren etkinliğimizde biz kendi tasarladığımız ve ruh halimize göre seçmiş olduğumuz bitkilerimiz ile birer ‘terrarium’ yapmaya çalıştık. Bizce keyifli oldu. Çiçek Akademinin düzenlediği etkinliklerde sadece bitkilerle uğraşılmadığını deney imleyerek öğrendik.

Çiçek Akademinin işin profesyonellerinin emeği olduğu kadar, bu işin bir tutku olduğunu ve aşık olmadan yapılamayacağını anlatanların elinde büyüdüğünü gözlemledik. Çiçek Akademi neredeyse her hafta sonu bir etkinlik düzenliyor. Günlük koşturmanızı bir kenara bırakıp kendinizi doğa ile şımartmanız için büyük bir fırsat diyebilirim. Büyük şehrin stresini, yorgunluğunu atmak için kendinizi biraz doğaya bırakın. Bitkilerin sevgi ile bir araya geldiğinde size neler anlattığını dinleyin. Gülümseme garantili birkaç saati size garanti ediyorum diyebilirim.

Bizi Çiçek Akademi ile tanıştıran Gurme Gezgine çok teşekkürler. Unutmayın sahip olduğunuz en değerli şey sizsiniz ve kendinizi şımartın ve hayata gülümseyin. Toprağa dokunun ve bitkilerin sizinle arkadaş olmasına izin verin.

Fotoğlarlar için tıklayın 🙂

banner