Hem tatil, hem sağlık diyenlere SD Renew!

Son yıllarda gelişmekte olan Sağlık Turizmi, yeni girişimciler için büyük fırsat oldu. Ülkemizin sahip olduğu imkanlar ile yurtdışından Türkiye’ye gelmekte olan turist sayısında artış olduğu gözlendi. Bu konuda detaylı bilgi almak ve merak ettiklerimi sormak için kadın girişimcilerin kurmuş olduğu SD Renew’un kurucu ortağı Özlem Hanımla keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Sağlık Turizmi nedir?

Sağlık turizmi son yıllarda hızla yükselen bir trend olup çok önemli bir alternatif turizm çeşididir. Sağlığına kavuşmak için yaşadığı ülkeden başka bir ülkeye herhangi bir sebeple gidip, tedaviyle birlikte tatil yapılmasıdır.

Peki Sağlık Turizminin Türkiye’deki önemi nedir?

Sağlık sektöründe çok iyi yetişmiş ve eğitimli insan gücüne sahip olması ,maliyet avantajı, kültürel çeşitlilik, kaliteli teknolojik altyapı sunan Türkiye, uluslararası hastaların tercihlerinin başında geliyor. Üstelik bazı alanlarda Türkiye’de tedavi olmak birçok Avrupa ülkesine göre yüzde 60’a varan oranlarda daha uygun.

Türkiye’yi ziyaret eden hasta profili  hangi ülkeleri kapsıyor bununla ilgili bir veri var mı elinizde?

Orta Doğu ülkeleri ile son zamanlarda sağlanan vize muafiyetleri, sınırlarda sağlanan kolaylıklar ve diğer siyasi ve kültürel ilişkiler sebebi ile bu bölgelerden yapılan seyahatlerde önemli artışlar kaydedilmektedir.Kuzey Avrupa Ülkeleri de termal kaynaklarımızdan faydalanıp konforlu bir tatil yapmak adına ülkemizi tercih ediyor.

Hastalar neden Türkiye’yi tercih ediyor?

Özellikle, bulunduğu coğrafi konum ve geleneksel turizm çekicilikleri (doğal ve tarihi) ve uzun süre seyahat engeli yaratmayan iklim koşulları, yüksek standartlara ulaşan turizm tesisleri ve iyi yetişmiş yabancı dil bilen personel, Türkiye’nin sağlık turizmi kapsamında kaplıca, iklim, mağara, deniz ve diğer doğal tedavi yöntemlerinin en iyi uygulanabileceği zengin bir potansiyele sahip olması, Türkiye’nin termal kaynakların zenginliği açısından Avrupa’da birinci ve dünyada yedinci sırada olması. Bunların yanında hekimlerin ve hizmet sunucularının eğitim ve deneyim düzeyinin batı ülkelerin standartlarında olması, diğer ülkelere göre sunduğu fiyat avantajları olarak sıralayabiliriz.

SD Medikal yada SD Renew diyelim ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

SD Renew, seçkin sağlık hizmetleri ve termal tedaviler ile havaalanı transferi, otel rezervasyonları, tarihi kültürel gezileri bir paket olarak sunmayı hedefliyor. Ücretsiz transfer kolaylığı sağlıyoruz. Kendi alanlarında Türkiye’nin en iyi hastane ve otelleriyle çalışıyoruz. Misafirlerimiz, hangi amaçla gelirse gelsin ülkelerine mutlu dönmelerini istiyoruz.

Kişiye özel hizmet diyerek yola çıktınız bu tam olarak ne anlama geliyor? Gelen hastalarınızı misafir gibi görmeyi tercih ediyorsunuz sanırım?

Misafirlerimizi özel hissettirmeyi ve olabildiğince evindeymiş hissini yaşatmak başlıca hedefimiz. Var olan paketlerimiz onlardan gelen arz ve ihtiyaçlar doğrultusunda değiştirilebilir. Yeni hizmetler eklenebilir.

Özel paketlerde neler sunuyorsunuz?

Paketlerimizde tedavi amaçlı gelen misafirlerimizin, seyahatlerini kolaylaştırmak adına uçak biletleri, muayene, tedavi, konaklama ve transferlerini içermektedir. Bunların yanında, akşam yemeği, spa gibi misafirlerimizi memnun edecek sürprizlerimizde bulunmakta.

Türkiye’de son yıllarda kadın girişimci sayısı hızla artış gösteriyor. Siz nasıl bu işe girme kararı aldınız?

Uzun yıllar turizm sektöründe çalıştıktan sonra, ülkemizde hızla gelişen sağlık sektörü hizmetlerimiz dünya sıralamalarında oldukça iyi konuma gelince girişimcilik hocamın ’da  önerisi ile iki sektörü birleştirme kararı alıp yola koyuldum.

Hastaların sizi tercih etme sebebi nedir sadece özel paketler mi?

Biz hedefimizi, ‘’ Güvenilir firma ve uygun fiyat çözümleri ile sağlık turizmi alanında Türkiye’de ve dünyada tanınan bir marka olmak. ‘’ şeklinde belirledik. Bu yolda da ilerleyeceğiz. Medikal ile turizmi harmanlayıp uygun fiyat ile misafirlerimize sunacağız.